Spośród elementów dziecięcej garderoby buty zwykle narażone są na największe zniszczenie. Zakładane i zdejmowane w pośpiechu, z zapiętkami poddawanymi systematycznemu zaginaniu, są najdokładniejszym odzwierciedleniem dziecięcej aktywności. Podczas wybierania butów dla dzieci – podobnie zresztą jak dla dorosłych – nie może być mowy o kompromisach, bo niewygodne czy źle dopasowane obuwie może skutecznie zepsuć najlepsze wydarzenie.

Oprócz doboru odpowiedniego rozmiaru i rodzaju obuwia do warunków, pory roku i rodzaju aktywności ważna jest jego lekkość (bez utraty właściwości ochronnych) i materiał, który zapewni skórze możliwość oddychania, a w razie potrzeby będzie również chronił przed wilgocią dzięki nieprzemakalności.

Doskonałym rozwiązaniem są elastyczne sznurówki, które dzięki swoim właściwościom będą zapobiegać niszczeniu butów zdejmowanych najczęściej bez rozwiązywania. Młodszym dzieciom, zanim nauczą się je wiązać, lepiej zapewnić samodzielność wybierając buty zapinane na rzepy. Jeśli mamy taką możliwość, lepiej zdecydować się na buty dziecięce z elementami odblaskowymi, widocznymi także po zmroku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *