Określenie, że „dziecko zmienia spodnie jak rękawiczki” wcale nie brzmi dla Ciebie zabawnie? Dopiero cieszyłaś się, że Twoja pociecha ma całkiem pokaźny zapas spodni, a tu raptem okazuje się, że z „pokaźnego zapasu” zostały zaledwie… 3, 2, 1 para?

Ubrania dziecięce mają niestety tendencję do… zadziwiająco szybkiego niszczenia się. Wielu rodziców rozwiązuje ten problem kupując dzieciom odzież, której nie będzie szkoda, czyli w niewygórowanej cenie i z materiałów pasujących na każdą okazję.

W niektórych sytuacjach takie podejście rzeczywiście może się sprawdzić – choćby wtedy, gdy wybieramy odzież odpowiednią do zabawy na podwórku czy na ognisko z przyjaciółmi. W końcu nie chodzi o to, aby czas, który z definicji ma być przyjemny, upływał dziecku (i rodzicom) na ciągłym zwracaniu uwagi, czy na żadnym elemencie ubioru nie pojawiła się plama…

Jeśli jednak wybieramy na przykład chłopięce spodnie, w którym małemu zdobywcy ma być wygodnie i ciepło niezależnie od panujących warunków (który chłopak chciałby tracić czas na przebieranie?), warto zdecydować się na rozwiązania sprawdzone w działaniu podczas zmiennej pogody.

Doceńmy wtedy takie cechy materiału jak wodo- czy wiatroszczelność, odporność na zabrudzenia, zwróćmy też uwagę, czy dziecięca skóra będzie mogła w wybranych spodniach „oddychać”. Zyskamy dziecięcą radość i wygodę, a dla siebie – spokój nawet podczas najbardziej pomysłowych zabaw…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *