Dzieci lubią odkrywać świat, interesuje je wszystko co nowe, nieznane i – z punktu widzenia dorosłych – często niebezpieczne. Jeśli tylko pozwalamy im w ten sposób zdobywać wiedzę, zachowując mądre granice rodzicielskiej czujności, przyczyniamy się do budowania ich pewności siebie i zaufania wobec własnych możliwości. Uczymy ich także, że otaczającej nas rzeczywistości warto stawiać pytania i warto szukać rozwiązań nie zrażając się popełnianymi błędami.

W poznawaniu świata – najpierw najbliższego, a z czasem coraz odleglejszego – niemałą rolę odgrywa odzież dziecięca, o której odpowiedni dobór rodzice zaczynają się troszczyć na długo przed narodzinami potomka. Najpierw ma być przede wszystkim zdrowa i wygodna – zarówno dla malucha, jak i dla rodziców przebierających go często kilka razy dziennie. Z czasem coraz bardziej zaczynają się liczyć względy estetyczne, które w wieku lat nastu osiągną swoje apogeum.

Kiedy dziecko zaczyna wkraczać w wiek, w którym systematycznie i w zawrotnym tempie zmienia wygląd nowych ubrań, rodzice dochodzą do wniosku, że nadszedł czas kupowania wyłącznie praktycznej i trwałej odzieży, która wytrzyma jak najwięcej dziecięcych pomysłów. Warto wtedy pamiętać, że cały czas możemy wybierać ubrania dziecięce, które są jednocześnie wytrzymałe – zarówno na zmiany w pogodzie jak i podczas dziecięcych przygód – i ładne, a przy tym zapewniają wygodę niezależnie od warunków atmosferycznych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *