Zabawa w deszczu to jedno z najlepszych zajęć – niezmiennie od lat, od wielu pokoleń. O ile dziecięca radość podczas skakania po kałużach zupełnie się nie zmieniła, znaczącej zmianie uległy rodzicielskie sposoby chronienia dzieci przed przemoknięciem. Wilgoć w połączeniu z zimnem może tworzyć mieszankę trudną do zniesienia, zwłaszcza dla maluchów o słabszej odporności.

O ile w powszechnym użyciu i doskonale znane są płaszcze przeciwdeszczowe, kurtki czy kalosze, o tyle o dziecięcych kapeluszach przeciwdeszczowych słyszało raczej niewielu rodziców. Taki kapelusz może być doskonałą alternatywą dla kaptura czy parasolki, zwłaszcza że ta ostatnia skutecznie uniemożliwia wykorzystanie obu rąk podczas zabawy, co dla dziecka ma przecież niebagatelne znaczenie.

Lekki, osłaniający zarówno czoło, jak i tył głowy, z wygodnym ściągaczem, ułatwiającym szybkie zsunięcie go, gdy nie będzie już potrzebny. W przeciwieństwie do „spadającego” ciągle kaptura będzie skutecznie ochraniał głowę z przodu i z tyłu – co może być ważne choćby dla dzieci noszących okulary.

Odznaczający się jasnymi, żywymi barwami i wyposażony w elementy odblaskowe może wzmacniać bezpieczeństwo dziecka na drodze, zwłaszcza jeśli pokonuje ono drogę na rowerze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *