Podczas upałów, w ferworze zabawy dziecko nie czując palącego słońca nie ma świadomości, jak mocno reaguje jego skóra, albo po prostu o tym zapomina. Rodzicom nie wolno zapomnieć, dlatego szukają takiego rodzaju nakrycia głowy, które dobrze spełni swoją rolę, a jednocześnie zostanie zaakceptowane przez malucha.

Czapka przeciwsłoneczna powinna na dziecięcej głowie leżeć tak… jakby jej w ogóle nie było. Maluch zakładając ją nie może czuć żadnego dyskomfortu, w przeciwnym razie „pozbędzie się” jej przy pierwszej nadarzającej się okazji – czyli najprawdopodobniej wtedy, gdy rodzice na chwilę odwrócą wzrok.

Jak wybrać odpowiednią czapkę na słoneczne i gorące dni? Jej materiał (koniecznie z filtrem) powinien szybko wysychać, a jednocześnie umożliwiać skórze swobodne oddychanie. Nic tak nie denerwuje (dziecka także), jak „przyklejony” do głowy kawałek materiału, którego „nie wolno” nam zdjąć.

Szukając czapki z odpowiednio dużym daszkiem, chroniącym oczy dziecka, nie zapominajmy o osłonie karku i szyi. Służy temu odpowiednio wydłużony tył. Jeśli maluch źle się czuje w typowej czapce z daszkiem, możemy zaproponować mu kapelusz z podobnym rozwiązaniem, kolorystycznie dopasowany do dziecięcych upodobań.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *